Cikkek
A „szerelem lakat” pontok olyan helyek, ahol szerelmes párok hagynak lakatokat egy hídon, korláton vagy más közterületen a szerelmük szimbólumaként.
Hivatalos lakatfalak Magyarországon
Pécs
- Janus Pannonius utca – Magyarország első és legismertebb hivatalos lakatfala (már az 1980-as évektől létezik!)
Szeged
- Dóm tér – a tér egyik oldalán van felállítva külön lakatfal a szerelmeseknek
Győr
- Káptalandomb – hivatalos lakatfal a Székesegyház közelében
Székesfehérvár
- Szent István tér – külön létrehozott lakatfal, kifejezetten erre a célra állították
Sopron
- Várkerület – itt is van hivatalos hely a lakatoknak, nem csak random korlát
Siófok
- Víztorony környéke – kialakított lakatfák és lakatpontok a téren belül
Vác
- Duna-part – itt is kijelöltek lakatolásra területet, nem tiltják
Szentendre
- Bükkös-patak hídjai – bár itt félig hivatalos, a város támogatja, tehát elfogadott
Szolnok
- Tiszavirág híd mellett, újabban kijelöltek egy helyet lakatolásra is
Fontos tudni:
- Budapesten nincs hivatalos lakatfal, csak néhány helyen tűrtek meg lakatokat (pl. Szabadság híd egyes részein, Erzsébet tér korlátjain).
- Egyes városok (pl. Debrecen, Eger) nem alakítottak ki hivatalos lakatfalat, de engedik kisebb mértékben.
- Pécs a legősibb és a legnagyobb lakatfal hazánkban.
Zárd a szíved a szerelembe – A szerelemlakatok varázsa
A hidak korlátjain, a kerítések drótjain, a városok romantikus pontjain világszerte egyre több színes, csillogó lakat tűnik fel. Ezek nem csupán fémzárak; a szerelemlakatok a két ember közötti örök kötelék, a megpecsételt ígéret szimbólumai. De honnan ered ez a szívmelengető hagyomány, és miért vált ilyen népszerűvé a szerelmespárok körében?
Egy csipetnyi történelem és sok-sok érzelem
A szerelemlakatok története nem egyértelmű, de sokan egy szerb háborús történethez kötik. A legenda szerint egy Nada nevű tanárnő beleszeretett egy Relja nevű katonatisztbe, aki a háború forgatagában Görögországba került. Ott beleszeretett egy másik nőbe, Nada pedig a bánattól összetört szívvel halt meg. A legenda szerint Nada barátnői az ő emlékére kezdték el lakatokkal lezárni szerelmüket a vranjai híd korlátjára.
Bár a pontos eredet homályos, a szerelemlakatok hagyománya azóta számos kultúrában gyökeret vert. Rómában a Ponte Milvio hídján, Párizsban a Pont des Arts-on (mielőtt a súlyuk miatt eltávolították őket), Kölnben a Hohenzollern hídon és sok más városban a szerelmesek lakatjaikkal fejezik ki összetartozásukat.
Miért éppen egy lakat?
A lakat egy egyszerű, mégis erőteljes szimbólum. A lezárás az örökkévalóságot, a kulcs eldobása pedig a felbonthatatlan köteléket jelképezi. A párok gyakran ráírják a lakatokra a megismerkedésük dátumát ezzel is személyesebbé téve a fogadalmukat.
A szerelemlakatok varázsa a meglepipont.hu-n
A meglepipont.hu-nál mi is hiszünk a szerelem erejében és a romantikus gesztusokban. Ezért kínálunk nektek egyedi szerelemlakatokat, amelyekkel még különlegesebbé tehetitek ezt a szép hagyományt. Válasszátok ki melyik szín tetszik, és akár egyedi monogrammal is elláthatjátok a lakatot, hogy az tökéletesen tükrözze a ti egyedi szerelmeteket.
Hogyan tedd még emlékezetesebbé a pillanatot?
* Válasszatok egy különleges helyet: Keressetek egy romantikus hidat, egy szép kilátópontot vagy egy olyan helyet, ami valamilyen személyes jelentőséggel bír számotokra.
* Készüljetek fel együtt: Válasszátok ki közösen a lakatot. Ez egy szép közös program lehet.
* Örökítsétek meg a pillanatot: Készítsetek fotókat vagy videókat a lakat felhelyezéséről, hogy örökké emlékezhessetek erre a megható pillanatra.
* Dobd el a kulcsot egy különleges helyen: Egyesek a folyóba dobják a kulcsot, mások elrejtik egy titkos helyen. Válasszatok egy olyan módot, ami számotokra a legszimbolikusabb.
A szerelemlakat egy gyönyörű módja annak, hogy kifejezzétek egymás iránti mély érzéseiteket.